(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mz 250 (Nr 5717454)

Mz 250

Marka i model:

Mz 250

Waga w kg (łączna):

120

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 122.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Piotrówka

Od 14 sty 2020 do 17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Niegowoniczki

Od 13 sty 2020 do 19 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.