(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 6098593)

1 rower

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1398.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Lisse

Od 12 maj 2020 do 13 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Powroźnik

Od 16 maj 2020 do 17 maj 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania albo kupić taki karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba zdemontować oraz usunąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru najlepiej osadzić w oddzielnych, małych kartonach lub zabezpieczyć fragmentami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki należy osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle warto osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.