Llaud (Nr 8028927)

Llaud
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Llaud
748 x 248 x 210 cm
4800 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
4800 kg
Dystans
393 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Palamós

20 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Żeby zdobyć dokładną wycenę za transport łodzi żaglowej, trzeba podać wielkość oraz wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się zaczynając od końca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi. Znajomość wymiarów żaglówki ułatwi firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze jachtu jest niezbędna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, wypadałoby zabrać jak najwięcej ekwipunku i zostawić wyłącznie te, które są konieczne na łajbie. Wszelkie rzeczy, jakie pozostały na jachcie powinny zostać ochronione i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu żaglówki
Ceny transportu jachtu uzależnione są głównie od rozmiarów i wagi żaglówki, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niewielkich żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy transporcie żaglówki na odcinku uiszczono kwotę 2690 złotych.