(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 16:05

llevar coche de madrid a bruselas

(Nr 2339288)
llevar coche de madrid a bruselas

Marka i model:

mazda 3

Waga w kg (łączna):

1305.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1571.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bruksela, Belgia

Termin elastyczny