(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ŁÓDKA WĘDKARSKA (Nr 5968480)

ŁÓDKA WĘDKARSKA

Długość [m]:

4.20

Szerokość [m]:

1.33

Wysokość [m]:

5.5

Waga w kg (łączna):

80

Dystans: 425.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Barty

Od 2 kwi 2020 do 7 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Nowy Dworek

10 kwi 2020


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” mieści się sporo różnego rodzaju pojazdów pływających. Rozpoczynając od małych, jak: rowery wodne, motorówki, po przez większe, takie jak: żaglówki. Przy przewozie jachtów, szczególnie tych mających większe gabaryty, istotną sprawą jest ich waga. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy obciążenie przewyższy 3,5 tony. W przypadku przekroczenia zalecanej wagi, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL i przewoźnik ma obowiązek posiadać w pojeździe aparaturę typu: viaBox.

Podczas przewozu łodzi - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - istotne jest zabrać jak najwięcej przedmiotów ruchomych, a te których nie można usunąć przypiąć tak, aby się nie przemieszczały. Warto mieć wiedzę, że rzeczy przemieszczające się potrafią uszkodzić motorówkę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też jachtu głównie uzależniony jest od ciężaru, rozmiaru jak i trasy. Kiedy osobiście nie możemy przetransportować łajbę, rekomendujemy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ofertę, a w parę sekund informacja dotrze do tysiąca firm transportowych, które przejrzą zgłoszony ładunek i przedłożą swoje oferty. W ten sposób na jednej platformie ma się dostęp do dużej liczby ofert rozmaitych firm transportowych. Czym dokładniej jest nakreślony ładunek, tym dokładniejsza będzie wycena takiego przewozu.

Np., cena dla kajaka znajduje się w widełkach 0,3-0,5 złotych za kilometr. Koszt motorówki średniego gabarytu, zwykle zaczyna się od 1,2 zł/km, a koszt dużego jachtu - to przeważnie przedział 2,5-3 zł/km.