(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Łódź (Nr 4946506)

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

1200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 495.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Głubczyce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Borne Sulinowo

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt przewozu łodzi motorowej zależy zwykle od wymiaru i ciężaru łodzi, a także od długości trasy jaka jest do pokonania. Cena przewozu niedużej łodzi z silnikiem to 1,20 zł/km. Tymczasem cena transportu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 złotych za kilometr. Koszt przewozu niewielkich, nieciężkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania transport roweru wodnego wynosi niecałe 0,80 zł/km.

Przykładowo, transport łodzi o wadze 200 kilogramów na odcinku z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) cena wyniosła 649 zł, zatem 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o ciężarze 350 kilogramów na odcinku z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 kilometry) kosztował 550 złotych, zatem 2,30 zł/km.

Przy przewozie jachtu o wadze aż 700 kg na trasie Bourne (UK) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Nim wycenimy transport łodzi warto sprawdzić, czy wymiary podane przez producenta to realne wielkości łodzi. Długość liczymy od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wyznacza punt, w którym łódź motorowa jest najszersza.

Procedury

W trakcie transportu łodzi zaleca się wybór mniej uczęszczanych tras i omijanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu. Masa zestawu nie może przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź będzie transportowana drogą morską, niezbędne jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Należy poinformować firmę transportową, czy łajba jest ubezpieczona, a także czy dostępne są w niej środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.