(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Łodzie motorowe Dodano: 2017-04-29 07:25

łódź jest na przyczepie 2,5 t samo holowanie przyczepy/ tam i z powrotem/

(Nr 1759044)

Długość [m]:

7,5

Szerokość [m]:

2,6

Waga w kg:

2400.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 24.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (3)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport łodzi motorowej

    Koszt transportu łodzi z silnikiem zależy zazwyczaj od wymiaru i ciężaru łodzi, a także od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt transportu małej łodzi z silnikiem to 1,20 zł/km. Natomiast cena przewozu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 - 3 złotych za kilometr. Cena przewozu niewielkich, nieciężkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się nawet od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 zł/km.

    Na przykład, transport łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na trasie z Olsztyna do Jasła (552 km) kosztował 649 złotych, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za przewóz łodzi o wadze 350 kg na trasie z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 kilometry) kosztował 550 zł, zatem 2,30 złotych za kilometr.

    Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kg na odcinku Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 km) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

    Przed wyceną transportu łodzi warto upewnić się, czy wymiary podane przez producenta to realne wymiary łodzi. Długość liczymy od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wskazuje punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

    Przy transporcie łodzi zaleca się wybór mało uczęszczanych tras jak i również unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu drogowego. Masa łodzi i lawety nie powinna być większa niż 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. Kiedy łódź będzie transportowana drogą morską, konieczne jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie przewoźnika, czy łajba posiada ubezpieczenie, a także czy posiadają w łodzi środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.

Adres i termin nadania

Dołuje, Polska

2 maj 2017

Adres i termin dostawy

Police, Polska

2 maj 2017