(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lodz kabinowa (Nr 4851570)

Lodz kabinowa

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 2148.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Nordland, Mo I Rana

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi motorowych

Koszt przewozu łodzi z silnikiem uzależniony jest zwykle od gabarytu i wagi łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Cena transportu niedużej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Jednakże cena przewozu dużej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 - 3 złotych za kilometr. Cena przewozu niewielkich, nieciężkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się już od 0,30 zł/km. Dla porównania transport roweru wodnego wynosi około 0,80 złotych za kilometr.

Na przykład, transport łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na trasie z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) kosztował 649 złotych, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o ciężarze 350 kg na trasie z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 km) zapłacono 550 zł, zatem 2,30 zł/km.

Przy przewozie jachtu o wadze aż 700 kg na trasie Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 kilometry) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Przed wyceną transportu łodzi należy upewnić się, czy wymiary podane przez producenta to realne wymiary łodzi. Długość liczy się od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wskazuje punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

Przy transporcie łodzi doradza się wybór mało uczęszczanych dróg jak i również unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Masa łodzi i lawety nie może przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź będzie przewożona drogą morską, niezbędne jest posiadanie papierów uprawniających do pływania. Należy poinformować przewoźnika, czy łódź posiada ubezpieczenie, jak również czy dostępne są w łodzi środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.