(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Łodzie, Kajaki Dodano: 2018-02-22 12:55

lodz kajakowa 2.5 m x 0.9 m tylko 22 Kg

(Nr 2404660)

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

0.9

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

22.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 492.00 km

Transport kajaków

    Kajaki zazwyczaj transportuje się na górze auta, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy przymocować specjalne mocowania. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka podczas jazdy, opłaca się położyć elastyczny materiał na prętach bagażnika przykładowo podkładkę z gąbki. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalistycznych, naciągniętych pasów z zabezpieczonymi zapięciami. W momencie samodzielnego przewozu kajaka, pojazd powinno się należycie oznaczyć. Regulamin drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien również wychodzić z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony ładunek oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. W przypadku, kiedy ładunek wystaje z tyłu do oznakowania używa się białe i czerwone pasy. Innym sposobem do przewozu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

    Przewóz kajaka wymaga specjalnej ostrożności, z tej przyczyny opłaca się zlecić transport profesjonalnej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, należyte oznakowanie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Koszt transportu kajaka

    Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od liczby przewożonych egzemplarzy, a także wpływ na to ma odcinek od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt przewozu kajaka znajduje się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Na przykład, za przewóz kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza wydano 260 PLN. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 PLN.

Adres i termin nadania

Kębłowo, 64-223, Polska

Od 26 lut 2018 do 30 mar 2018

Adres i termin dostawy

Ryki, 08-500, Polska

Termin elastyczny