(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Łodzie motorowe Dodano: 2017-09-07 18:55

Lodz motorowa

(Nr 2015606)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2,4

Wysokość [m]:

2,1

Waga w kg (łączna):

1000.00

Dystans: 1680.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport łodzi motorowej

    Koszt transportu łodzi motorowej uzależniony jest zwykle od gabarytu i ciężaru łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt transportu małej łodzi z silnikiem to 1,20 zł/km. Tymczasem koszt transportu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 złotych za kilometr. Cena przewozu niewielkich, lekkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się już od 0,30 zł/km. Dla porównania transport roweru wodnego to koszt około 0,80 zł/km.

    Na przykład, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na trasie Olsztyn – Jasło (552 km) kosztował 649 zł, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o wadze 350 kg na trasie z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 km) zapłacono 550 złotych, czyli 2,30 złotych za kilometr.

    Za transport jachtu o wadze prawie 700 kg na odcinku Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

    Nim wycenimy transport łodzi wypadałoby sprawdzić, czy gabaryty podane przez wytwórcę łodzi to faktyczne wymiary łodzi. Długość liczymy od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wskazuje punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

    Przy transporcie łodzi doradza się wybór mało uczęszczanych tras jak i również omijanie godzin o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Masa zestawu nie może przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. Kiedy łódź będzie przewożona drogą morską, konieczne jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie przewoźnika, czy łódź posiada ubezpieczenie, jak również czy dostępne są w niej środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.

Adres i termin nadania

Bristol, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Paczków, Polska

Termin elastyczny