(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Łodzie motorowe Dodano: 2017-09-07 18:55

Lodz motorowa

(Nr 2015606)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2,4

Wysokość [m]:

2,1

Waga w kg:

1000.00

Dystans: 1680.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport łodzi motorowych

    Koszt transportu łodzi z silnikiem zależy zwykle od wymiaru i ciężaru łodzi, a także od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Koszt przewozu małej łodzi z silnikiem to 1,20 zł/km. Jednakże koszt przewozu dużej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 zł/km. Cena przewozu niewielkich, nieciężkich łodzi dla wędkarzy zaczyna się już od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 złotych za kilometr.

    Na przykład, przetransportowanie łodzi o wadze 200 kilogramów na trasie z Olsztyna do Jasła (552 km) kosztował 649 złotych, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za przewóz łodzi o ciężarze 350 kg na trasie z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 km) zapłacono 550 złotych, czyli 2,30 zł/km.

    Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kg na trasie Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 kilometry) zapłacono 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 zł/km.

    Nim wycenimy transport łodzi wypadałoby upewnić się, czy wymiary podane przez producenta to faktyczne wymiary łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, za to szerokość wyznacza punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

    W trakcie transportu łodzi radzi się wybór mało uczęszczanych tras jak i również omijanie godzin o wysokim natężeniu ruchu. Masa zestawu nie powinna przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. Kiedy łódź ma być przewożona drogą morską, obowiązkowe jest posiadanie papierów uprawniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie przewoźnika, czy łódź posiada ubezpieczenie, a także czy dostępne są w łodzi środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.

Adres i termin nadania

Bristol, Anglia, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Paczków, Polska

Termin elastyczny