Łodzie, Łodzie motorowe Dodano: 2017-10-28 22:46

Łódź motorowa

(Nr 2121003)
Łódź motorowa

Długość [m]:

6,60

Szerokość [m]:

2,35

Wysokość [m]:

2.2

Waga w kg:

1350.00

Dystans: 1583.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport łodzi motorowych

    Koszt transportu łodzi z silnikiem uzależniony jest zwykle od wymiaru i wagi łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt przewozu niedużej łodzi motorowej to 1,20 zł/km. Natomiast koszt przewozu większej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 złotych za kilometr. Koszt przewozu małych, nieciężkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego wynosi niecałe 0,80 zł/km.

    Przykładowo, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na odcinku z Olsztyna do Jasła (552 km) cena wyniosła 649 , czyli 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o wadze 350 kilogramów na odcinku Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) kosztował 550 złotych, zatem 2,30 zł/km.

    Za transport jachtu o wadze prawie 700 kg na trasie Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 km) zapłacono 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

    Nim wycenimy transport łodzi warto sprawdzić, czy gabaryty podane przez wytwórcę łodzi to realne wielkości łodzi. Długość liczy się od środka rufy do końca dziobu, a szerokość wyznacza punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

    W trakcie transportu łodzi zaleca się wybór mniej uczęszczanych tras i unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu. Masa zestawu nie może być większa niż 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas firmę transportową obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. Kiedy łódź ma być transportowana drogą morską, niezbędne jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie przewoźnika, czy łajba jest ubezpieczona, jak również czy posiadają w niej środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.

Adres i termin nadania

Stawanger, Rogaland, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Toruń, Polska

Termin elastyczny