(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Łódź motorowa (Nr 4217885)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

800

Budżet zlecenia [zł]:

750

Dystans: 1039.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Østfold, Fredrikstad

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi motorowych

Koszt transportu łodzi z silnikiem uzależniony jest przede wszystkim od wymiaru i ciężaru łodzi, a także od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt transportu małej łodzi z silnikiem to 1,20 zł/km. Natomiast koszt przewozu dużej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 złotych za kilometr. Cena przewozu niewielkich, nieciężkich łodzi dla wędkarzy zaczyna się nawet od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania transport roweru wodnego to koszt około 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, transport łodzi o wadze 200 kilogramów na trasie z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) kosztował 649 zł, zatem 1,20 złotych za kilometr. Za przewóz łodzi o wadze 350 kg na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) kosztował 550 złotych, czyli 2,30 zł/km.

Za transport jachtu o wadze aż 700 kilogramów na trasie Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 kilometry) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Nim wycenimy transport łodzi warto upewnić się, czy gabaryty podane przez wytwórcę łodzi to faktyczne wielkości łodzi. Długość liczy się od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wyznacza punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

W trakcie transportu łodzi radzi się wybór mniej uczęszczanych tras jak i również omijanie godzin o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Masa łodzi i lawety nie może przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. Kiedy łódź ma być przewożona drogą morską, obowiązkowe jest posiadanie papierów uprawniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie przewoźnika, czy łajba jest ubezpieczona, jak również czy posiadają w niej środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.