(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Łódź motorowa (Nr 7027833)

Łódź motorowa

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.90

Wysokość [m]:

2.90

Waga w kg (łączna):

1800

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1438.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Gävleborg, Gmina Bollnäs

7 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt transportu łodzi z silnikiem zależy zwykle od gabarytu i ciężaru łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Koszt przewozu małej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Jednakże koszt transportu dużej łodzi motorowej lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 zł/km. Koszt przewozu niewielkich, lekkich łodzi wędkarskich zaczyna się już od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania transport roweru wodnego wynosi niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, przetransportowanie łodzi o wadze 200 kg na odcinku Olsztyn – Jasło (552 kilometry) kosztował 649 złotych, zatem 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o ciężarze 350 kg na trasie z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 km) zapłacono 550 złotych, zatem 2,30 zł/km.

Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kg na odcinku Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 kilometry) cena wyniosła 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Nim wycenimy transport łodzi należy upewnić się, czy gabaryty podane przez wytwórcę łodzi to faktyczne wymiary łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, za to szerokość wskazuje punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

Przy transporcie łodzi radzi się wybór mało uczęszczanych tras jak i również omijanie godzin o wysokim natężeniu ruchu. Masa zestawu nie może być większa niż 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być transportowana drogą morską, niezbędne jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Należy poinformować przewoźnika, czy łódź jest ubezpieczona, a także czy dostępne są w niej środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.