(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ŁÓDZ MOTOROWA CLEOPATRA (Nr 6731613)

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1870.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Cambridge

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Przewóz łodzi z silnikiem

Koszt transportu łodzi z silnikiem uzależniony jest zwykle od wymiaru i ciężaru łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Cena transportu niedużej łodzi motorowej to 1,20 zł/km. Tymczasem cena przewozu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 - 3 zł/km. Cena transportu niewielkich, lekkich łodzi dla wędkarzy rozpoczyna się nawet od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, transport łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na trasie Olsztyn – Jasło (552 km) kosztował 649 zł, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za przewóz łodzi o wadze 350 kilogramów na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) zapłacono 550 zł, czyli 2,30 zł/km.

Za transport jachtu o wadze aż 700 kilogramów na trasie Bourne (UK) – Nowa Sól (1462 km) zapłacono 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Przed wyceną transportu łodzi należy sprawdzić, czy wymiary podane przez wytwórcę łodzi to realne wymiary łodzi. Długość liczymy od końca dziobu do środka rufy, za to szerokość wskazuje punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

W trakcie transportu łodzi radzi się wybór mniej uczęszczanych tras jak i również unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu. Masa zestawu nie powinna być większa niż 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas przewoźnika obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź będzie przewożona drogą morską, konieczne jest posiadanie dokumentów upoważniających do pływania. Należy poinformować firmę transportową, czy łódź jest ubezpieczona, a także czy dostępne są w łodzi środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.