Łódź motorowa Fairline Corniche 31 (Nr 8043930)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Łódź motorowa Fairline Corniche 31
1050 x 345 x 360 cm
6000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
6000 kg
Dystans
3462 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Estepona

Od 30 wrz 2021 do 30 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 30 wrz 2021 do 1 maj 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Żeby otrzymać najlepszą wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać gabaryty oraz ciężar łodzi. Takie parametry można zdobyć od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od krańca dziobu do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Wiedza o wymiarach żaglówki pomoże firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę i spełnić obowiązujące wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W przypadku, jeżeli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnym ciężarze łodzi żaglowej jest niezbędna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, należy wyjąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na łajbie. Wszystkie przedmioty, jakie pozostały na łodzi żaglowej powinny być osłonięte i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać zdjęte i zwinięte, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu żaglówki
Koszty transportu żaglówki zależne są na ogół od wielkości i ciężaru łodzi żaglowej, a także od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu niedużych jachtów zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Np., za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy transporcie łodzi żaglowej na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.