(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Łódz motorowa fletcher (Nr 5104090)

Długość [m]:

5.5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1.6

Waga w kg (łączna):

850

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2011.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Bristol

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi motorowych

Koszt przewozu łodzi motorowej zależy przede wszystkim od gabarytu i wagi łodzi, a także od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Koszt transportu małej łodzi z silnikiem to 1,20 zł/km. Jednakże cena transportu dużej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 złotych za kilometr. Cena przewozu niewielkich, nieciężkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się już od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania transport roweru wodnego to koszt około 0,80 złotych za kilometr.

Na przykład, transport łodzi o wadze 200 kilogramów na trasie z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) cena wyniosła 649 złotych, zatem 1,20 zł/km. Za przewóz łodzi o ciężarze 350 kg na odcinku Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 km) kosztował 550 zł, zatem 2,30 zł/km.

Za transport jachtu o wadze prawie 700 kilogramów na trasie Bourne (UK) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

Przed wyceną transportu łodzi wypadałoby upewnić się, czy gabaryty podane przez producenta to realne wymiary łodzi. Długość liczymy od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wskazuje punt, w którym łódź motorowa jest najszersza.

Formalności

W trakcie transportu łodzi zaleca się wybór mniej uczęszczanych tras i unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu. Masa łodzi i lawety nie powinna przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. Kiedy łódź ma być przewożona drogą morską, niezbędne jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie przewoźnika, czy łajba posiada ubezpieczenie, a także czy posiadają w łodzi środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.