(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

lodz motorowa kabinowa (Nr 5209290)

Długość [m]:

7.5

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1698.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Lymington

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Koluszki

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt przewozu łodzi motorowej zależy zwykle od gabarytu i ciężaru łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt przewozu małej łodzi motorowej to 1,20 zł/km. Tymczasem cena przewozu większej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 złotych za kilometr. Koszt przewozu małych, lekkich łodzi dla wędkarzy rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania transport roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Na przykład, transport łodzi o wadze 200 kilogramów na trasie z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) kosztował 649 zł, czyli 1,20 zł/km. Za transport łodzi o ciężarze 350 kg na trasie z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 km) kosztował 550 złotych, czyli 2,30 złotych za kilometr.

Za transport jachtu o wadze prawie 700 kg na odcinku Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Nim wycenimy transport łodzi warto sprawdzić, czy wymiary podane przez producenta to realne wymiary łodzi. Długość liczy się od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wskazuje punt, w jakim łódź motorowa jest najszersza.

Procedury

Przy transporcie łodzi doradza się wybór mniej uczęszczanych tras jak i również unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Masa zestawu nie może być większa niż 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być transportowana drogą morską, niezbędne jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Należy poinformować firmę transportową, czy łajba posiada ubezpieczenie, jak również czy posiadają w niej środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.