(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ŁÓDZ MOTOROWA + Samochód z okolicy Londynu (Nr 6731544)

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1870.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Cambridge

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt przewozu łodzi z silnikiem zależy zwykle od wymiaru i ciężaru łodzi, a także od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Cena przewozu niedużej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Jednakże koszt transportu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 - 3 zł/km. Koszt przewozu niewielkich, lekkich łodzi dla wędkarzy zaczyna się już od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego wynosi około 0,80 zł/km.

Przykładowo, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na odcinku z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) kosztował 649 zł, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o ciężarze 350 kilogramów na odcinku z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 km) kosztował 550 zł, czyli 2,30 zł/km.

Za transport jachtu o wadze aż 700 kilogramów na odcinku Bourne (UK) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

Nim wycenimy transport łodzi należy upewnić się, czy gabaryty podane przez producenta to realne wielkości łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wyznacza punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

W trakcie transportu łodzi doradza się wybór mało uczęszczanych dróg jak i również unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu drogowego. Masa łodzi i lawety nie może być większa niż 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być transportowana drogą morską, obowiązkowe jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie przewoźnika, czy łajba posiada ubezpieczenie, a także czy dostępne są w łodzi środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.