Łódź motorowe wraz z przyczepą (Nr 6463682)

Długość [m]:

6.6

Szerokość [m]:

2.59

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

2600

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 193.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Koszalin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Pruszcz Gdański

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Przewóz łodzi z silnikiem

Koszt transportu łodzi z silnikiem uzależniony jest zazwyczaj od gabarytu i ciężaru łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Cena transportu małej łodzi motorowej to 1,20 zł/km. Jednakże cena transportu dużej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 zł/km. Koszt przewozu małych, lekkich łodzi dla wędkarzy rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, przetransportowanie łodzi o wadze 200 kg na odcinku z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) kosztował 649 zł, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o ciężarze 350 kilogramów na trasie z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 kilometry) zapłacono 550 złotych, zatem 2,30 zł/km.

Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kilogramów na odcinku Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 kilometry) cena wyniosła 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Przed wyceną transportu łodzi wypadałoby upewnić się, czy wymiary podane przez producenta to faktyczne wielkości łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wyznacza punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

W trakcie transportu łodzi doradza się wybór mniej uczęszczanych dróg i omijanie godzin o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Masa łodzi i lawety nie powinna przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być przewożona drogą morską, obowiązkowe jest posiadanie papierów uprawniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie firmę transportową, czy łódź posiada ubezpieczenie, a także czy posiadają w łodzi środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.