(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Łódź motorówka (Nr 4441221)

Długość [m]:

650

Szerokość [m]:

230

Wysokość [m]:

230

Waga w kg (łączna):

1300

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1701.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Lyon

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt transportu łodzi z silnikiem uzależniony jest zazwyczaj od gabarytu i ciężaru łodzi, a także od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt transportu małej łodzi z silnikiem to 1,20 złotych za kilometr. Jednakże cena transportu dużej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 złotych za kilometr. Cena przewozu niewielkich, lekkich łodzi wędkarskich zaczyna się już od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania transport roweru wodnego wynosi niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, transport łodzi o wadze 200 kilogramów na trasie Olsztyn – Jasło (552 kilometry) cena wyniosła 649 złotych, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o wadze 350 kilogramów na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 km) zapłacono 550 złotych, czyli 2,30 złotych za kilometr.

Za transport jachtu o wadze prawie 700 kg na odcinku Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 kilometry) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

Nim wycenimy transport łodzi wypadałoby sprawdzić, czy gabaryty podane przez producenta to realne wymiary łodzi. Długość liczy się od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wskazuje punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

W trakcie transportu łodzi radzi się wybór mało uczęszczanych dróg jak i również unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu drogowego. Masa zestawu nie może być większa niż 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. Kiedy łódź będzie transportowana drogą morską, konieczne jest posiadanie papierów uprawniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie firmę transportową, czy łódź jest ubezpieczona, a także czy dostępne są w niej środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.