(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

łódź pychówka (Nr 4717692)

Długość [m]:

4.5

Szerokość [m]:

1.3

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

100.00

Dystans: 526.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Gołdap

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sandomierz

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” znajduje się dużo różnego rodzaju łajb pływających. Zaczynając od mniejszych, jak: rowery wodne, motorówki, po przez większe, takie jak: łodzie motorowe. Przy transporcie łodzi motorowych, w szczególności tych większych, kluczową sprawą jest ich ciężar. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki transport łódki, musi wiedzieć czy ładunek przekroczy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia 3,5 tony, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL i kierowca musi posiadać w pojeździe narzędzie typu: viaBox.

Podczas przewozu motorówki - pomijając jej typ - wskazane jest usunąć jak największą ilość rzeczy luźnych, a te których nie można usunąć przymocować tak, aby się nie przemieszczały. Dobrze jest mieć świadomość, że elementy ruchome potrafią zniszczyć łajbę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też jachtu przeważnie zależy od wagi, gabarytów jak i trasy. W przypadku, kiedy osobiście nie jesteśmy w stanie przewieźć łódź, zalecamy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ofertę, a w parę sekund informacja dotrze do tysiąca firm transportowych, które przejrzą zadeklarowany transport oraz zaprezentują swoje oferty. W ten sposób w jednym miejscu ma się dostęp do dużej liczby wycen różnych firm transportowych. Czym wnikliwiej będzie nakreślony ładunek, tym prawdziwsza będzie podana cena takiego przewozu.

Na przykład, cena dla kajaka mieści się w zakresie 0,3-0,5 złotych za kilometr. Koszt łodzi motorowej średniego gabarytu, najczęściej rozpoczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena dużego jachtu - to zwykle zakres 2,5-3 złotych za kilometr.