(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

łódź typu kajak z dwoma pływakami (wszystko w stanie złożonym) (Nr 6462250)

Długość [m]:

5.6

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

110

Budżet zlecenia [zł]:

800

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 634.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Reinfeld

11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Osielsko

12 wrz 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na górze auta, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy przymocować specjalne uchwyty. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka podczas jazdy, można położyć gąbczasty materiał na mocowaniach bagażnika przykładowo podkładkę sylikonową. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalnych, naprężonych pasów z zabezpieczonymi wiązaniami. W trakcie osobistego transportu kajaka, pojazd powinno się właściwie oznakować. Regulamin drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien także odstawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. W przypadku, kiedy bagaż wystaje z tyłu do oznaczenia stosuje się czerwone i białe znaki. Innym sposobem transportu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Transport kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, z tego powodu warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznakowanie i dowiezienie bez uszkodzenia ładunek.

Cena transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka zależny jest od liczby transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma odległość od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średnia cena przewozu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Na przykład, za przewóz kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza zapłacono 260 złotych. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 PLN.