(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

losas de suelo y pared (Nr 4973478)

losas de suelo y pared

Długość [m]:

0.5

Szerokość [m]:

1.0

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

caja de carton

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1997.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Murcja, Cartagena

4 lis 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

15 lis 2019


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przesyłki, których przewóz wymaga szczególnej ostrożności uważa się paczki, które często ulegają uszkodzeniom oraz bywają delikatne i łamliwe. Należą do nich np. instrumenty muzyczne, elementy tłukące się, antyki, wyroby gliniane oraz przedmioty wykonane z łamliwych tworzyw. Wśród nierzadko przewożonych przedmiotów natkniemy się na pianina, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, lustra oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia prawidłowego osłonięcia przesyłki jest priorytetowa. Warto wziąć tworzywa chroniące takie jak: folia stretch, folia bąbelkowa oraz papier. Folii bąbelkowej oraz papiery dobrze jest zastosować do ochronienia małych elementów – można je kupić w sklepie budowlanym i w sklepach w sieci. Natomiast folia stretch używana będzie do owinięcia całego przedmiotu. Do ochronienia przesyłki można zastosować również pledy, styropian, magazyny, ręczniki oraz taśmy.

 

Koszt transportu paczki o szczególnej ostrożności

 

koszt przewozu pakunku, która wymaga wyjątkowej ostrożności uzależniony jest od ciężaru i wymiarów, jak również od odległości między miejscem załadunku i miejscem wyładunku. Na decydującą cenę może mieć wpływ także potrzeba dostarczenia surowców zabezpieczających przez firmę przewozową. Np., za przewóz lustra na trasie od Gliwic do Warty kosztował prawie 250 PLN. Tymczasem za przewóz zegara kominkowego z Holandii do Łodzi kosztowało 200 złotych. Za transport rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy cena wyniosła 300 złotych.