(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lotus 7 (Nr 5794178)

Lotus 7

Marka i model:

Lotus 7

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 872.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Nord-Pas-De-Calais, Calais

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Rodan-Alpy, Morzine

26 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.