(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

lubelskie (kalinówka) - wrocław, auto niesprawne (Nr 453002)

lubelskie (kalinówka) -  wrocław, auto niesprawne

Marka i model:

chevrolet suburban

Waga w kg (łączna):

15002000

Budżet zlecenia [zł]:

700

Dystans: 470.40 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Kalinówka, 21-040

26 kwi 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

26 kwi 2016


Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.