(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-07-25 12:19

lustro

(Nr 1921469)
lustro

Długość [m]:

1,6

Szerokość [m]:

0,75

Wysokość [m]:

0,05

Waga w kg (łączna):

5.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

trktura

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 458.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

150 zł

ID firmy: 498459
nieaktualna przesyłka

Szczegóły oferty:

Data oferty:

25-07-2017, 12:53

Załadunek możliwy w terminach:

2017-07-31

Dostawa:

Następny dzień

Sposób transportu:

samochód dostawczy

Opis oferty:

Załadunek poniedziałek, dostawa wtorek/sroda.

Cena (zawiera VAT): 150 zł

Wiadomości:

Bezpieczny transport Akceptując ofertę poprzez Clicktrans.pl zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo przesyłki. Pamiętaj, że transakcje zawierane bez akceptacji oferty nie są bezpieczne. Więcej informacji >

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych trzeba zawczasu pomyśleć o możliwości zabezpieczenia paczki – w tym przypadku nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń pakunku trzeba zapełnić elastycznymi elementami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz najlepiej zawinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze swoje zainteresowanie powinno się poświęcić rzeczom pękającym i pamiętać, żeby wypełnić puste przestrzenie w kartonie, żeby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia szkła folią, decydujące jest także otoczenie przedmiotu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

    Jeżeli przewozimy wielkie szklane przedmioty przykładowo szyby, to warto zabezpieczyć je zarówno przed pęknięciem jak i przed porysowaniem. Ze szkła element owijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w kartonie i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z tym samym napisem.

    Małe ze szkła elementy na przykład szklanki, butelki należy osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudle w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Taką samą techniką pakujemy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak żyrandole czy monitory, warto użyć dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, jak np. ubrania oraz szmatki.

    Koszt przewozu elementów łatwo tłukących się uzależniony jest od wagi, formatów, trasy oraz daty realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, gdy wymagamy zastosowania specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli prosimy, żeby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował zaledwie 140 PLN. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 złotych.

Adres i termin nadania

Chmielnik-Kolonia, 24-200, Polska

26 lip 2017

Adres i termin dostawy

Wrocław, Polska

30 lip 2017