(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-12 13:52

lustro (Nr 2279304)

lustro

Długość [m]:

1.8

Szerokość [m]:

0.78

Wysokość [m]:

0.04

Waga w kg (łączna):

18.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

wielkie lustro

Opakowanie ładunku:

opakowanie fabryczne karton

Dystans: 45.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie elementów szklanych, delikatnych oraz łamliwych warto z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość osłonięcia przesyłki – w takich okolicznościach nie wystarczy typowy karton. Niezajętą przestrzeń pakunku przydałoby się wypełnić gąbczastymi elementami osłaniającymi. Przedmiot dobrze jest owinąć w folię bąbelkową – głównie uwagę powinno się poświęcić przedmiotom pękającym oraz pamiętać, żeby zapełnić wolne miejsca w opakowaniu, aby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia przedmiotu folią, ważne jest także otoczenie elementu tekturą lub włożenie go do kartonowego opakowania.

    Gdy przewozimy wielkie ze szkła elementy przykładowo szklane półki, to należy ochronić je zarówno przed stłuczeniem jak również przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, układamy w kartonie i czytelnie umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z takim samym napisem.

    Niewielkie szklane elementy na przykład szklanki, butelki warto owinąć niepotrzebnymi gazetami lub papierem. Następnie układamy je w kartonie w ten sposób, aby nie dotykały się. Podobną techniką pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych przedmiotów, przykładowo lampy czy monitory, warto użyć dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, jak np. swetry oraz gąbki.

    Koszt transportu elementów kruchych uzależniony jest od wagi, formatów, trasy oraz daty realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, gdy życzymy sobie użycia profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeżeli zależy nam na tym, żeby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt około 140 PLN. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 złotych.

Adres i termin nadania

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Miechucino, 83-334, Polska

Termin elastyczny