(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-17 00:12

Lustro

(Nr 2292908)

Długość [m]:

0.05

Szerokość [m]:

0.58

Wysokość [m]:

1.41

Waga w kg (łączna):

5.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Ostroznie

Opakowanie ładunku:

Lustro

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 139.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych oraz niewytrzymałych należy z wyprzedzeniem rozważyć możliwość osłonięcia przesyłki – w takich okolicznościach nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń pakunku należy zapełnić gąbczastymi fragmentami ochronnymi. Element kruchy dobrze jest owinąć w folię stretch – przede wszystkim swoje zainteresowanie należy poświęcić rzeczom delikatnym i pamiętać, żeby zapełnić niezajęte miejsca w opakowaniu, aby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia szkła folią, istotne będzie także otoczenie elementu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego pudełka.

    Kiedy transportujemy wielkie szklane elementy np. szklane półki, to powinno się zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak również przed popękaniem. Ze szkła przedmiot okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w kartonie oraz czytelnie notujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

    Małe szklane przedmioty przykładowo szklanki, butelki dobrą praktyką jest osłonić niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. Następnie umieszczamy je w pudełku w ten sposób, aby nie dotykały się. Tak samo układamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, przykładowo żyrandole czy monitory, wypada wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia miękkie materiały, takie jak swetry lub gąbki.

    Koszt transportu przedmiotów kruchych zależy od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, gdy wymagamy zastosowania profesjonalnych materiałów ochraniających (jeżeli zależy nam na tym, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek około 140 PLN. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 zł.

Adres i termin nadania

Łódź, 93-208, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, 00-024, Polska

Termin elastyczny