(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-02-22 22:19

Lustro

(Nr 2406724)
Lustro

Długość [m]:

1.55

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.05

Waga w kg (łączna):

10.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Styropian i plyty

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2056.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie elementów łatwo tłukących się, delikatnych lub łamliwych trzeba wcześniej zadbać o możliwość osłonięcia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy zwykły karton. Wolną przestrzeń pakunku należy wypełnić elastycznymi fragmentami ochronnymi. Element kruchy bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – głównie swoje zainteresowanie trzeba poświęcić rzeczom szklanym i dodatkowo należy zapełnić niezajęte miejsca w opakowaniu, żeby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz zabezpieczenia elementu folią, decydujące jest także otoczenie elementu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

    Gdy transportujemy wielkie tłukące się przedmioty na przykład szklane półki, to należy ochronić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed porysowaniem. Szklany element owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle i drukowanymi literami notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z podobnym napisem.

    Małe ze szkła elementy takie jak szklanki, lampki należy osłonić starymi gazetami lub papierem. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudle w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W ten sam sposób pakujemy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, przykładowo lampy lub telewizory, warto wykorzystać dla dodatkowego ochronienia elastyczne materiały, takie jak swetry oraz szmatki.

    Koszt przewozu przedmiotów delikatnych zależy od wagi, formatów, trasy oraz daty realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, jeżeli wymagamy użycia profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeśli zależy nam na tym, żeby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Np., na Clicktrans.pl przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował niecałe 140 złotych. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 PLN.

Adres i termin nadania

Stąporków, 26-220, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lancaster, Wielka Brytania

Termin elastyczny