(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-10-27 06:15

Lustro szklane

(Nr 2117733)

Długość [m]:

0.9

Szerokość [m]:

0.9

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

75.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

zwierciadło do teleskopu, kształt walca o średnicy 70cm i wysokości 7,7cm

Opakowanie ładunku:

solidna drewniana skrzynia, zwierciadło dobrze zabezpieczone

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1716.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu elementów szklanych, kruchych oraz niewytrzymałych warto zawczasu zadbać o możliwość zabezpieczenia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy zwykły karton. Pustą przestrzeń paczki trzeba wypełnić miękkimi częściami osłaniającymi. Szkło najlepiej zawinąć w folię stretch – w głównej mierze swoje zainteresowanie trzeba poświęcić elementom łamliwym oraz dodatkowo należy wypełnić wolne przestrzenie w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz zabezpieczenia rzeczy folią, istotne będzie również otoczenie elementu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

    Kiedy przewozimy duże ze szkła przedmioty np. szyby, to powinno się osłonić je zarówno przed stłuczeniem jak również przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot owijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w kartonie i drukowanymi literami umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z tym samym komunikatem.

    Nieduże ze szkła elementy na przykład kieliszki, butelki można osłonić niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. Następnie umieszczamy je w pudełku w taki sposób, aby nie dotykały się. W taki sam sposób układamy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak żyrandole lub monitory, wypada użyć dla dodatkowego ochronienia miękkie materiały, takie jak swetry oraz szmatki.

    Koszt przewozu elementów kruchych uzależniony jest od ciężaru, wymiarów, trasy i terminu przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, kiedy żądamy użycia profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeśli chcemy, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na aukcji transportowej transport szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt niecałe 140 zł. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty zapłacono 250 zł.

Adres i termin nadania

Frombork, 14-530, Polska

Od 3 lis 2017 do 9 lis 2017

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Od 10 lis 2017 do 16 lis 2017