(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-28 20:37

Lustro w drewnianej ramie

(Nr 2329104)

Długość [m]:

0.92

Szerokość [m]:

0.57

Wysokość [m]:

0.05

Waga w kg (łączna):

7.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Karton, folia bąbelkowa, stretch folia

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 104.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie przedmiotów szklanych, kruchych oraz niewytrzymałych przydałoby się z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość zabezpieczenia pakunku – w takiej sytuacji nie wystarczy zwyczajny karton. Wolną przestrzeń paczki przydałoby się wypełnić elastycznymi elementami ochronnymi. Delikatną rzecz najlepiej zawinąć w folię stretch – wyjątkowo swoje zainteresowanie trzeba poświęcić elementom łamliwym oraz dodatkowo należy wypełnić puste miejsca w opakowaniu, żeby się one nie poruszały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia elementu folią, decydujące będzie także otoczenie elementu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

    Gdy przewozimy duże ze szkła elementy np. lustra, to warto zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak również przed zarysowaniem. Szklany przedmiot owijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z podobnym komunikatem.

    Mniejsze ze szkła elementy takie jak szklanki, lampki można osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. W dalszym kroku układamy je w pudle w ten sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą metodą pakujemy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, np. żyrandole czy telewizory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, jak np. ubrania lub szmatki.

    Koszt przewozu przedmiotów kruchych uzależniony jest od wagi, formatów, odcinka do pokonania i terminu realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, jeśli życzymy sobie użycia specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli życzymy sobie, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na Clicktrans.pl transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek około 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 złotych.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Od 29 sty 2018 do 3 lut 2018

Adres i termin dostawy

Krotoszyn, Polska

Termin elastyczny