(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Lustro w stalowej ramie (Nr 8213636)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Lustro w stalowej ramie
180 x 10 x 100 cm
28 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
28 kg
Dystans
226 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kęty

Od 15 gru 2021 do 16 gru 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 15 gru 2021 do 16 gru 2021


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy szklanych, kruchych oraz niewytrzymałych należy z wyprzedzeniem pomyśleć o możliwości ochronienia paczki – w takiej kwestii nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń paczki warto zapełnić plastycznymi elementami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim swoje zainteresowanie powinno się poświęcić elementom szklanym i dodatkowo należy wypełnić wolne miejsca w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz ochronienia przedmiotu folią, kluczowe jest także otoczenie elementu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

Kiedy przewozimy wielkie tłukące się przedmioty np. szyby, to powinno się osłonić je zarówno przed pęknięciem jak również przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z tym samym napisem.

Mniejsze szklane elementy np. kieliszki, lampki należy osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Następnie umieszczamy je w pudle w ten sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą techniką układamy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak żyrandole czy monitory, warto użyć dla dodatkowego ochronienia elastyczne materiały, przykładowo swetry oraz szmatki.

Koszt transportu przedmiotów specjalnej ostrożności zależy od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania i daty przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeżeli żądamy użycia profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt niecałe 140 złotych. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 złotych.