(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

LUSTRO w stalowej ramie (Nr 8238202) Pilne

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
LUSTRO w stalowej ramie
227 x 88 x 10 cm
28 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
28 kg
Dystans
253 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Nysa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Krzyszkowice

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych oraz niewytrzymałych jest konieczność wcześniej rozpatrzeć możliwość ochronienia przesyłki – w takiej sytuacji nie wystarczy zwykły karton. Pustą przestrzeń paczki warto wypełnić gąbczastymi fragmentami ochronnymi. Delikatną rzecz bezpiecznie będzie owinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim uwagę trzeba poświęcić elementom kruchym oraz pamiętać, żeby zapełnić wolne miejsca w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc zabezpieczenia szkła folią, kluczowe jest również otoczenie przedmiotu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

Jeżeli transportujemy wielkie tłukące się przedmioty np. lustra, to trzeba ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed zarysowaniem. Szklany element okręcamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w kartonie oraz czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z podobnym komunikatem.

Małe ze szkła przedmioty np. szklanki, lampki warto osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub papierem. Następnie układamy je w kartonie w ten sposób, aby nie stukały o siebie. Podobną metodą pakujemy kryształy. W przypadku większych szklanych rzeczy, na przykład lampy lub telewizory, należy użyć dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, jak np. swetry lub gąbki.

Koszt transportu przedmiotów kruchych uzależniony jest od wagi, wielkości, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia paczki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, jeśli wymagamy użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeżeli chcemy, żeby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Na przykład, na Clicktrans.pl przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt zaledwie 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty cena wyniosła 250 PLN.