(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Macbor Johnny Be Good (Nr 7670289)

Macbor Johnny Be Good
Waga
Sztuk
Macbor Johnny Be Good
Długość
198 cm
126 kg
1
Łączna waga:
126 kg
Dystans
536 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 1 cze 2021 do 4 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 7 cze 2021 do 11 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.