Macbor montana xr1 (Nr 7656361)

Macbor montana xr1
Waga
Sztuk
Macbor montana xr1
Długość
24 cm
138 kg
1
Łączna waga:
138 kg
Dystans
1102 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Od 30 kwi 2021 do 30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalusia, Algeciras

Od 14 maj 2021 do 31 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.