Macbor xr5 (Nr 7656472)

Macbor xr5
Waga
Sztuk
Macbor xr5
Długość
215 cm
200 kg
1
Łączna waga:
200 kg
Dystans
9528 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Mongolia, Ułan Bator, Ułan Bator

Od 26 cze 2021 do 16 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 7 sie 2021 do 10 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.