(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-02-22 14:02

machine

(Nr 2404988)

Długość [m]:

5200

Szerokość [m]:

2080

Wysokość [m]:

2680

Waga w kg (łączna):

2600.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 772.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przewiezienia nieduży towar, który nie wymaga użycia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje użycia całej przestrzeni, wówczas wybranie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do ciężarówek stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których waga przekracza 3,5 t. i inne maszyny spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka i furgon. Wariant ciężarówki powinien być przystosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – ciężar i rozmiar. Warto także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, wypada opisać paczkę. Kluczowa bywa także informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy także załadunek i wyładunek. Istotny jest również termin wykonania transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Oberhausen, 46045, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

City of Nottingham, Wielka Brytania

Termin elastyczny