(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-04-30 21:49

Mähdrescher

(Nr 2648528)
Mähdrescher

Marka i model:

Deutz Fahr 2780H

Długość [m]:

7.5

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3.7

Waga w kg (łączna):

7110.00

Dystans: km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń rolniczych niejednokrotnie jest transportem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Ogromne pojazdy uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione swobodnie przemieszczać się po polskich trasach, dlatego że ich wymiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak także w UE. Problem przedstawiać może dodatkowo nacisk osi urządzeń uprawnych, jaki przerasta normy dozwolone dla większości szos.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

    Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych często wykorzystuje się naczepy rodzaju semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych mają prawidłowo dostosowanymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować maszyny uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również mieć właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przekracza dopuszczalne reguły rozmiarem lub wagą, konieczne jest odebranie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu maszyn uprawnych

    Cena przewozu urządzenia rolniczego jest uzależniona od gabarytów, wagi i sprawności maszyny. Na koszt przewozu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być również termin transportu.

Adres i termin nadania

Neuried, 77743, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Almería, Hiszpania

Termin elastyczny