(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Maksymalnie 2 europalety plus materac 180x200 (Nr 4630153)

Maksymalnie 2 europalety plus materac 180x200

Waga w kg (łączna):

100.00

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 1144.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Rogaland, Kvernaland

20 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

25 sie 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i pracochłonnym procesem, jednak gdy należycie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych trudności.

            Na początek należy wykonać selekcję posiadanych przedmiotów. Gdy czegoś od kilku lat nie stosujemy lub jeżeli jest niesprawne, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich sprzętów przydadzą się wytrzymałe kartony, które można kupić lub zapytać o nie w pobliskim markecie, który z reguły przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, można zastosować worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo porozkładać ciężar, na przykład porozdzielać książki na parę pakunków, żeby łatwiej było je dźwigać. Opisanie każdego pudła pomoże przy rozpakowywaniu rzeczy i aranżowaniu się w nowym domu. Wielkogabarytowe meble należy rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Gdy mamy materiały zabezpieczające, takie jak folię strech, możemy owinąć bardziej wrażliwe przedmioty, a gdy nie posiadamy folii, wówczas warto wziąć pledy, prześcieradła i zakleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Natomiast nieduże meble okręćmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w pudełku.

            Zlecając przewóz należy powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź przeszkody w dojeździe pod dom. Dodatkowo warto powiedzieć, jeżeli występują szczególne zasady odnoszące się do jakiś rzeczy.

            Najciekawsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i osłanianie twojego mienia.