(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mała żaglówka (Nr 6714636)

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

1.45

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

70

Budżet zlecenia [zł]:

350

Dystans: 2099.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 26 paź 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 26 paź 2020 do 22 lis 2020


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Aby zdobyć dokładną wycenę za przewóz jachtu, trzeba podać wymiary i wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od krańca dziobu do środkowej części rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi. Znajomość wymiarów żaglówki pomoże przewoźnikom dopasować właściwą naczepę i spełnić obowiązujące wymogi narzucone przepisami drogowymi.

W sytuacji, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze jachtu jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, należy wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łajbie. Wszystkie rzeczy, jakie pozostały na żaglówce powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu jachtu
Ceny przewozu żaglówki uzależnione są zazwyczaj od rozmiarów i wagi żaglówki, a także od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niewielkich żaglówek rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za przewóz jachtu na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.