malaguti f 10 (Nr 4788676)

malaguti f 10

Marka i model:

malaguti f 10

Waga w kg (łączna):

75

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Santarém District, Tomar

Od 12 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Brazylia, Pernambuco, Recife

Od 19 paź 2020 do 24 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.