(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Małe Audi A3 8L Wadowice do Luton (Nr 1512462)

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1697.90 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Klecza Górna, 34-124, Klecza Górna, 45b

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Luton, LU2 0RF, Rutland Crescent, 5

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.