(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Male auta (Nr 6073471)

Male auta

Marka i model:

Astra clio dacia ford

Waga w kg (łączna):

11000

Liczba sztuk:

9

Dystans: 1356.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saara, Saarlouis

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sandomierz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.