(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Małe mieszkanie BE-->PL (Nr 6115125)

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 920.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Ravels

24 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

25 maj 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym oraz pracochłonnym procesem, jednak gdy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych problemów.

            W pierwszym etapie warto dokonać selekcję posiadanych mebli. Jeżeli czegoś od wielu lat nie używamy lub gdy jest popsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich rzeczy nadadzą się mocne kartony, które należy kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który często przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie porozkładać ciężar, np. rozdzielić książki na parę pudeł, aby bezproblemowo było je przenieść. Opisanie każdego kartonu pomoże przy wypakowywaniu mebli i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Wielkogabarytowe meble warto rozmontować, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeżeli mamy surowce zabezpieczające, na przykład jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej kruche meble, a gdy nie posiadamy folii, wówczas warto użyć pledy, pościel i zakleić typową taśmę klejącą. Tymczasem drobne meble owińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w pudle.

            Zamawiając przewóz warto poinformować firmę transportową o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, czy też utrudnienia w podjeździe pod lokal. Koniecznie warto poinformować, jeżeli występują szczególne kryteria odnoszące się do jakiś rzeczy.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której mnóstwo specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i zabezpieczenie twojego majątku.