Maleta (Nr 7186755)

Maleta
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Walizka
68 x 18 x 56 cm
30 kg
1
Łączna waga:
30 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Berno

21 sty 2021

Adres i termin dostawy

Nikaragua, Managua, Managua

22 kwi 2021


Transport paczek

Transport paczek

 

Cena przewozu pakunku uzależniona jest od jej rozmiarów, wagi i od odcinka jaki ma przebyć paczka. Aby wyszukać najbardziej korzystną usługę przewozu przesyłki, opłaca się opublikować za darmo ogłoszenie w portalu Clicktrans.pl, a za moment otrzymamy oferty od przedsiębiorstw transportowych, które mogą zrealizować nasze zlecenie po kosztach. Dodatkowo przed samym transportem dobrze jest określić rodzaj transportowanego pakunku – czy potrzebuje on prawidłowego zawijania, czy chcemy przewieźć rzeczy kruche i łamliwe. Te informacje są wyjątkowo istotne, jeśli planujemy przesłać przesyłkę zawierającą szkło, naczynia ceramiczne, sprzęt elektroniczny, instrumenty, pożywienie czy inne przedmioty, których przewóz wymaga specjalnej ostrożności. Przed tym wybierzesz przedsiębiorstwo transportowe, przekonaj się, czy firma dysponuje stosownym ubezpieczeniem.

Jak zabezpieczyć pakunek?

Przygotowując paczkę do przewozu warto nie zapominać o osłonięciu jej przed uszkodzeniami – wolną przestrzeń warto napakować kawałkami trocin, gazet lub gąbką. Bardzo delikatne pakunki typu szkło i porcelana należałoby zabezpieczyć folią bąbelkową, pianką FLOPAK lub poduszkami powietrznymi.

 

Jak znaleźć materiały do owinięcia pakunku?

 

Kartony i pudełka można kupić w sklepie budowlanym. Możemy również udać się do pobliskiego sklepu lokalnego lub supermarketu i poprosić o nie kogoś z pracowników. Przed tym nim włożymy rzecz do pudła, zobaczmy jego stan, zlikwidujmy wszystkie zbyteczne etykiety i napisy, które mogą zdezorientować przewoźnika. Wykorzystajmy szeroką i wytrzymałą taśmę, żeby zabezpieczyć pokrywy kartonu. Do powierzchni kartonu przymocujmy białą kartkę, na której zapiszemy miejsce pobytu odbiorcy (drukowanymi literami).