(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Maleta con bicicleta (Nr 5709047)

Maleta con bicicleta

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 2431.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

14 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

21 maj 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowy jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić stosowny karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba zdemontować oraz ściągnąć wszelkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się ulokować w osobnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć kawałkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.