maltańczyk (Nr 6451268)

maltańczyk

Waga w kg (łączna):

2

Dystans: 1576.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kęty

12 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Norfolk, Norwich

20 paź 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.