(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Maltańczyk szczeniak (Nr 5120222)

Maltańczyk szczeniak

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 1850.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 17 lis 2019 do 18 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Derby

Od 19 lis 2019 do 20 lis 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.