(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-15 23:57

Maluch

(Nr 2227254)
Maluch

Marka i model:

Fiat 126

Waga w kg (łączna):

500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1615.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bielsko-Biała, 64-735, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

18 mar 2018