Mały jach żaglowy (Nr 5826234)

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

600

Dystans: 3217.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Legnica

Od 31 paź 2020 do 7 lis 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Sagres

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Gdy potrzebujemy otrzymać najlepszą wycenę za transport żaglówki, trzeba podać wymiary i wagę łodzi. Takie dane można otrzymać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu jachtu. Rozeznanie się w wymiarach jachtu pomoże firmom transportowym dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne zalecenia dyktowane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeśli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze jachtu jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, należy wyjąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, które są niezbędne na łajbie. Wszelkie elementy, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny być ochronione i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać zdjęte i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu jachtu
Koszty przewozu jachtu związane są zazwyczaj od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, a także od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu małych jachtów zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Przy przewozie jachtu na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.